JAK TO V DRUM/HELP CHODÍ ?
V DRUM / HELP MŮŽE BUBNOVAT ÚPLNĚ KAŽDÝ A NEZÁLEŽÍ NA TOM JESTLI JSI ZAČÁTEČNÍK, NEBO POKROČILÝ. POKUD TEDY MÁŠ ZÁJEM, CHCEŠ TO ZKUSIT A NEBO CHCEŠ VĚDĚT VÍCE, NEMUSÍŠ ANI ČÍST DÁL. STAČÍ MNE JAKÝMKOLIV ZPŮSOBEM KONTAKTOVAT A VŠE SI SPOLU DOMLUVÍME.
CENA JEDNÉ LEKCE JE 600,- Kč.
TAKTO TO V DRUM / HELP CHODÍ:
- Každému žákovi je zavedena OSOBNÍ SLOŽKA v podobě internetové adresy. Složka obsahuje SEŠIT LEKCÍ v kterém vedeme záznamy o jednotlivých lekcích. Tedy kdy lekce proběhla, co jsme v ní přehráli, co si připravit na hodinu příští, kdy se bude konat a jiné poznámky. Dále se v této OSOBNÍ SLOŽCE nachází další podsložky v kterých najdeme potřebné noty. Tedy noty, cvičení, školy, nebo jejich části z kterých právě hrajeme a které procvičujeme. Tento elektronický způsob má obrovskou výhodu, že se nemůže stát, aby se cosi ztratilo, nebo někde zapomnělo, či snad bylo ukradeno. Navíc v době chytrých mobilních zařízení může mít každý svoji "osobní složku" (tedy sešit s poznámkama i veškeré noty) neustále u sebe, takže není problém promýšlet a procvičovat třeba ve vlaku, autobuse, čekárně a při každé volné chvíli. Žákovský sešit i noty si žák může z internetu stáhnout a poté třeba vytisknout. Každá OSOBNÍ SLOŽKA je výhradně a pouze pro potřeby konkrétního žáka a vyučujícího. Na žákovu žádost, nebo při dlouhodobé žákově odmlce je složka nenávratně smazána.
Ukázka OSOBNÍ SLOŽKY.
- Termín následující lekce si můžeme domluvit na konci lekce probíhající, nebo si lze kdykoliv vybrat z kalendáře který je součástí tohoto webu a o zamýšlené lekci mne informovat. Předem se omlouvám, ale je časté že ve večerních hodinách z důvodu vystoupení nemohu přijímat hovory a nedá se mi dovolat.
- Jedna lekce trvá cca 45 minut a stojí 400,-Kč. Způsob platby domluvíme.
- Pro mé vytížení s kapelou je nabídka volných termínů, kdy lze lekce uskutečnit nepravidelná. Často s kapelou cestujeme, proto se občas stane, že nabídka lekcí je chudší. Naopak jsou ale situace, kdy jsem k dispozici třeba celý týden, někdy i včetně víkendu a nebo prázdnin.
- Jednotlivé lekce probíhají samozřejmě u každého trochu odlišně. Především záleží na stupni vyspělosti každého hráče. Technicky vybavený hráč se super nástrojem je nepoužitelný, pokud jeho rytmické cítění a návyky nejsou v pořádku. Proto jak se začátečníky, tak i pokročilými se věnujeme rytmu, jeho cítění a vnímání. Se začínajícími pak řešíme správný posed za bubínkem (soupravou), správnému držení paliček, úderovou technikou a seznamování se s notovým zápisem. (Not se není třeba obávat, hravě se je naučíme. Bubenické noty jsou zábava a čtení z nich zvládne každý). Stejně tak samotné bubnování zvládne více či méně úplně každý. Pro ty pokročilé mám opravdu velkou sbírku not a škol z kterých můžeme čerpat. Jsou to materiály z kterých procvičujeme techniku hry paličkami, nezávislost končetin, tvrdší (rockový) způsob doprovodu, nebo naopak techničtější práci třeba jazzového bubeníka. Z mnohých těchto škol a metod studují žáci například na Berklee College of Music. Samozřejmě nejsme odkázáni jenom na materiály Americké. Namátkou třeba škola od původem Italského bubeníka Carmine Appice je podle mne výborný studijní materiál pro hráče, který se chce věnovat rockové muzice. Takových je ale opravdu nespočet. S fajnšmekry můžeme hrát třeba ze škol Dante Agostini, Buddy Riche, Gena Krupy a jiných již nežijících legend. Samozřejmě, že i u nás v Čechách bylo vydáno několik škol na kterých se dá bubenické umění zdokonalovat. Zkrátka je z čeho čerpat. Přirozeně nejzábavnější částí hodin bývá hra s kapelou. Díky mnoha Play Along nahrávkám s bubenickýmy party, nebo modulu "Yamaha DTX" můžeme trénovat doprovod kapely. Vše je jako na opravdové zkoušce s kapelou, ve které my hrajeme na bicí. Vybírat lze snad ze všech možných stylů. Od Popu, Rocku, R&B, Hip Hopu, přes Latin až po Jazz. Songy lze různě zrychlovat, nebo zpomalovat. Můžeme si k nim dopisovat více či méně komplikované bubenické party. Velice poučné je, když si tyto party píší žáci sami. Je také běžné, že si žáci nosí nahrávky svých vzorů a idolů, nebo dokonce kapel kterých jsou členy a společně pracujeme na způsobu jejich doprovodu.
V Drum / Help se prostě bubnuje.
Výhody a nevýhody lekcí po skype:
- Nevýhodou je, že na konci školního roku od vás nedostanu bonboniéry, čokolády, hrníčky, králíky a bůh ví co všechno mi
žáci "naživo" nosí.
Jinak tento způsob výuky poskytuje spoustu kladů a výhod.
- Ty i já máme stoprocentní jistotu, že jsi na hodině o kterou stojíš. Že se spolu netrápíme jenom proto, že je třeba čtvrtek 15:00 a ty prostě musíš do hudebky. To je naprostá bomba!
- ÚSPORA ČASU je tvé další zásadní plus. Nemusíš vůbec nikam docházet ani dojíždět. Čas který by jsi trávil cestováním můžeš trávit cvičením.
- Hraješ na svůj nástroj. To znamená, že jsi na něj zvyklý a máš jej nastaven a přizpůsoben přesně na sebe. Nemusíme v rámci lekce něco přeštelovávat, nebo nosit a stěhovat. Jednoduše máš maximální pohodlí.
- Datum a čas lekcí je flexibilní a vše si plánuješ dle svého uvážení a možností.
- Jsi-li talentovaný, nebo pracovitý, nebo prostě jenom chceš, můžeš mít hodiny častěji než jednou týdně. Nebo naopak pokud víš, že jsi neměl čas se připravit, tak si dáš lekci až připraven budeš.
- Občas jsem oproti hudebce k mání i o víkendech, nebo prázdninách.
- Osobní sešitek a noty máš v elektronické podobě, tudíž je nelze ztratit. Díky mobilním zařízením je můžeš mít sebou prakticky kdekoliv a 24 hodin denně. To je obrovská výhoda, protože pročítání jednotlivých cvičení, etud a partů bez nástroje je bezvadný způsob jak cvičit a naučit se o hraní přemýšlet. Zkrátka až se dostaneš k nástroji, hlava už bude mít vše zpracováno, tudíž samotné hraní a cvičení půjde daleko snáze. Mimochodem tento způsob velice doporučuji. Nejprve to dostat pořádně do hlavy a poté se vyjádřit prostřednictvím nástroje. Opačně to ani nelze. Proto možnost sáhnout si pro noty kdekoliv a kdykoliv je k nezaplacení a výrazně zkracuje čas nutný k nácviku.
- Je na 100% zaručeno, že s každým tvým úderem je pracováno na rytmu. Díky on-line připojení je zvýšený nárok na používání metronomu, což je obrovská deviza pro každého kdo chce být dobrým bubeníkem.
- Problematická místa předvedu, je-li třeba nahraji a odešlu. Noty občas vypadají složitě, při poslechu je kolikrát vše jasnější.
- (Teď trochu neskromně.) Se mnou máš jistotu, že hraješ s bubeníkem a ne třeba fagotistou, nebo hornistou atd..., jak tomu v mnoha případech z úsporných důvodů na některých hudebních školách bývá. A to ve vší úctě ke kolegům, kteří na tyto a každý jiný nástroj hrají.
- Protože je možné platit každou lekci zvlášť, můžeš kdykoliv skončit. Vše si vyzkoušíš a pokud z jakéhokoliv důvodů budeš chtít přestat, tak jednoduše přestaneš. Nemusíš (jak je zvykem v uměleckých školách) platit celý školní rok (nebo půlrok) dopředu. To je výhoda především pro začínající, kteří si nejsou jisti, zda je bubnování bude opravdu bavit a zda jim původní elán vydrží.
- Nemáš další náklady (Doprava, noty atd...)
- Nemusíme se držet žádných osnov a výuku můžeme přizpůsobit každému na míru.
- Na začátku lekce se nemusíš zdržovat rozehráváním. (Rozehrát se můžeš těsně před ní).
- O tom, že bereš hodiny bicích nemusí vůbec nikdo vědět. Časem můžeš okolí překvapit, že umíš bubnovat. Nebo, že umíš noty. Nebo že hraješ daleko líp, atd...
- Jsi stydlivý, nebo trémista a do hudebky se ti nechce? Drum/Help je možnost jak tyto potíže obejít.
BUBNOVÁNÍ JE UŠLECHTILÁ A ZÁBAVNÁ ČINNOST. MÁŠ-LI CHUŤ, NENÍ NAD ČÍM ROZMÝŠLET A DEJ SE DO TOHO. MOŽNOSTÍ JE MNOHO, A DRUM / HELP TI NABÍZÍ JEDNODUCHÉ A ELEGANTNÍ ŘEŠENÍ. KONTAKT